NEJLEPŠÍM RÁDCEM JE VAŠE DUŠE

Nejlepším rádcem je vaše Duše

„Váš čas je omezený.  Nemařte ho tím, že budete žít podle představ jiných lidí… Nedopusťte, aby názory ostatních přehlušily Váš vnitřní hlas… Mějte odvahu následovat své srdce a intuici.“

Steve Jobs

Spring-Nature-Wallpaper-1024x640

Svět kolem nás má ale často svou vlastní představu o tom, jak bychom měli žít. Problém je v tom, že většinu času jsme jednoduše příliš zaneprázdnění na to, abychom sami sobě naslouchali. Větší část našeho života se odehrává automaticky. Neustálý spěch a shon a obrovské množství aktivit nám vůbec nedovolují zaslechnout hlas naší duše. Ta k nám neustále promlouvá a dává ty nejlepší rady, které nám nikdo jiný nemůže dát. Například, že je toho na nás moc a měli bychom si říct o pomoc, že naše zaměstnání nás ubíjí a je potřeba s tím něco dělat nebo že opravdu už potřebujeme volný víkend sami pro sebe a ne jet na další akci jen proto, že to vyžadují ostatní.

Když nenasloucháme sami sobě, tak dříve nebo později začneme pociťovat, že nám v životě něco chybí. Možná máme navenek vše, co si jen člověk může přát – rodinu, dobrou práci, hmotné zázemí, zdraví – ale uvnitř cítíme, že něco není v pořádku.

Možná jste zažili takový ten pocit, když se nemůžete rozhodnout, chodíte po světě a nevíte, co udělat teď a co potom. Jedete ze setrvačnosti a přesně nevíte, co dál. Jakou cestou se vydat.  Buď máte příliš mnoho možností nebo nemůžete objevit ani jednu. Přitom cítíte, že uvnitř Vás „cosi je“ – pnutí, touha, energie. Chcete ji objevit, ale nevíte JAK!

Ať už se v životě jedná o jakákoli životní rozhodnutí jako změna práce, změna v partnerském životě či objevení životní poslání, něco uvnitř nás vždycky ví, co je pro nás v daný moment nejlepší. Ignorujeme-li tento vnitřní hlas a neřídíme-li se sami sebou, pak sami na vlastní kůži pocítíme, jak moc si můžeme život zkomplikovat.

Následující 3 jednoduché kroky vám pomohou napojit se na vašeho vnitřního rádce – vaši duši, kdykoli budete potřebovat:

1. Zpomalte: Čím více toho „děláme“, tím méně můžeme „být“. Soustřeďte se na jeden úkol místo mnoha úkolů najednou, zrušte některé aktivity z vašeho týdenního programu. Dopřejte si jogu, jízdu na kole nebo třeba procházku v parku či po lese. To vše je nesmírně prospěšné pro naši mysl a její zklidnění.

2. Dejte si schůzku sami se sebou: Celé dny jste k dispozici jiným lidem a je proto úplně v pořádku si pravidelně udělat čas a klid jen sami na sebe. Může to být několik minut nebo hodin, ale je opravdu nesmírně důležité tento nerušený čas pro sebe vytvořit.

3. Položte otázku: Svou duši si představte jako vnitřního rádce a jednoduše se ho zeptejte, co chcete vědět! Pokud se, například, rozhodujete ohledně pracovní nabídky, zklidněte se, zaměřte svou pozornost dovnitř a zeptejte se: „Co je pro mě nejlepší?“ A pak naslouchejte a pozorujte. Odpověď může přijít formou vnitřního hlasu,  pocitu nebo vjemu, snu, návalu radosti při pozorování nějaké aktivity, článku v časopise, který následně otevřete, skrze slova v rádiu či televizi, která „náhodou“ upoutají vaši pozornost, nápisu na projíždějící tramvaji, knihy, kterou vás zrovna někdo obdaruje…

Vaše duše je tím nejlepším rádcem na celém světě. Je to váš největší spojenec, který je vždycky k dispozici. Je vnitřním kompasem a radarem, který niky nelže! Záleží jen na vás, zda se rozhodnete jej používat!

Chcete-li se spojit se svým vnitřním hlasem a objevovat to, po čem vaše Duše touží, zejména v oblasti vašeho životního poslání, pak si určitě nenechte ujít seminář „OBJEV SVÉ ŽIVOTNÍ POSLÁNÍ“ 5.5. 2015 v prezidentském salonku parníku Vyšehrad. Více zde: http://ra-duse.cz/co-nabizim-cena/seminar-formular/

Ráda se s Vámi také potkám při osobní konzultaci v našem ateliéru v Kaprově ulici – kousek od Staroměstského náměstí, Praha 1. Kontakt na mě naleznete zde: http://ra-duse.cz/kontakt/

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *